VODITELJ ODJELA Zdravko Cvitanović dipl. med. techn. narucivanje@bolnica-du.hr
Odjel +385 (0)20 431-500 .st0{fill-rule:evenodd;clip-rule:evenodd;} +385 (020) 431-530 narucivanje@bolnica-du.hr
Dodatni kontakti
+385 (0)20 431-500 Opća bolnica Dubrovnik
+385 (0)20 431-600 Opća bolnica Dubrovnik
+385 (0)20 431-700 Opća bolnica Dubrovnik
+385 (0)20 431-866 Dnevna bolnica Metković

ODJEL ZA FIZIKALNU MEDICINU I REHABILITACIJU

NARUČIVANJE:
UTORAK - SRIJEDA - ČETVRTAK - PETAK
Administracija: +385 (020) 431-776
E-mail: fizmed@bolnica-du.hr

PRIORITETNI TERMINI: TERMINI ZA DJECU, STANJA KANON PRIJELOMA I OPERACIJA TE AKUTNE NEUROLOŠKE BOLESTI.

POSTUPAK NARUČIVANJA

Naručivanje pacijenata u našoj ustanovi može se obaviti na slijedeće načine:

• osobno,
  • putem e-maila,
  • online,
  • telefonskim putem
  • ili to za vas mogu učiniti liječnici u primarnoj zdravstvenoj zaštiti kao i osobe od povjerenja.
Osobno (član obitelji ili pouzdana osoba ) na šalteru jedinice za Centralno naručivanje pacijenata.
Potrebno je donijeti crvenu uputnicu izabranog liječnika obiteljske medicine i/ili internu uputnicu liječnika specijaliste. Naručivanje je moguće obaviti svakim radnim danom u vremenu od 7:30 -15:30 sati.

Narudžba putem telefona na brojeve:

• +385 (020) 431-500
  • +385 (020) 431-600
  • +385 (020) 431-700
  • FAX: +385 (020) 431-530

E-mailom na adresu narucivanje@bolnica-du.hr –

Ako ste odabrali opciju naručivanja putem e – maila molimo Vas da priložite skeniranu „crvenu uputnicu“ izabranog liječnika obiteljske medicine i/ili skeniranu uputnicu liječnika specijalista te navedete kontakt broj telefon/mobitela.

Putem izabranog liječnika obiteljske medicine

Prilikom dolaska na pregled ili obavljanje pretrage za koju ste se naručili, obavezno morate ponijeti:

• Potvrdu o narudžbi pacijenta koju ste dobili telefaksom, e-mailom ili na šalteru
  • Uputnicu liječnika obiteljske medicine za potrebni pregled ili pretragu ( tzv. „Crvena uputnica“)
  • Zdravstvenu iskaznicu i iskaznicu dopunskog osiguranja ukoliko je posjedujete
  • Raspoloživu medicinsku dokumentaciju

Nakon obavljene narudžbe potrebne zdravstvene usluge, pacijent će dobiti potvrdu o narudžbi na kojoj će pisati datum i točno vrijeme obavljanja zdravstvene usluge. Potvrdu o narudžbi pacijent treba ponijeti kod dolaska na zakazani pregled ili pretragu.

OTKAZIVANJE ZAKAZANOG TERMINA

U slučaju nemogućnosti dolaska na zakazani termin pregleda ili pretragu molimo Vas da nas telefonski izvijestite. Na taj način oslobađate termin drugom pacijentu i izravno utječete na smanjenje liste čekanja.
Ukoliko prije zakazanog termina realizirate naručeni pregled ili pretragu pripadajuća rezervacija će biti otkazana.

NARUDŽBA ZA PRETRAGE MAGNETSKE REZONANCE (MR) I CT

Za pretragu se možete naručiti osobno ili e-mailom uz priloženu dokumentaciju
Potrebna dokumentacija za obavljanje pretrage:

• nalaz specijaliste s preporukom za MR ili CT pregled
  • nalaz krvi : urea i kreatinin (ne stariji od mjesec dana)
  • CD ili snimke i nalaze prethodnog MR ili CT pregleda te ostale pretrage ukoliko ste ih obavili.

VAŽNO: Ispunjavanje Upitnika za Magnetsku rezonancu i potpis na obrascu Obavijest pacijenta o dijagnostičkom odnosno terapijskom postupku kod naručivanja za pretragu MR su obavezni!
U slučaju nemogućnosti dolaska na zakazani termin molimo Vas da pregled otkažete na tel: +385 (020) 431-735 ili +385 (020) 431-517

E-MAIL ZA PRITUŽBE NA LISTE ČEKANJA: prituzbelistecekanja@bolnica-du.hr