Ponedjeljak, 10 Travanj 2017 10:07

Humanitarna akcija oš. Lapad za Odjel pedijatrije

Humanitarna akcija oš. Lapad za Odjel pedijatrije Dubrovački dnevnik

Učenici Osnovne škole Lapad, humanitarnom akcijom prikupili 11 tisuća kuna za pedijatrijski odjel OB Dubrovnik. Donaciju je ravnatelju bolnice docentu Mariju Bekiću službeno uručila ravnateljica lapadske škole Mirjana Kaznačić. Uručenju donacije prisustvovale su voditeljica Odjela za pedijatriju Marija Radonić, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo Kristina Muhoberac te predstavnica Vijeća roditelja Područne škole Montovjerna Maja Butijer.

Ravnatelj Marijo Bekić zahvalio se i  pozdravio  akciju učenika kojom su prikupljena sredstva, te pritom naglasio kako je ova donacija rezultat dugogodišnje suradnje između bolnice i oš. Lapad kao i  način poticanja razvijanja empatije od malih nogu.
Riječima zahvale akciju je pozdravila  voditeljica Odjela za pedijatriju, doktorica Marija Radonić i istaknula važnost  zajedničkih brojnih projekata koji su rezultirali ovom predivnom gestom.
Osnovna škola Lapad i OB Dubrovnik najavili su nastavak suradnje u vidu organiziranih posjeta učenika Odjelu za pedijatriju kao i edukaciju učenika o otklanjanju strahova od "bijele kute ".