Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 10:34

U OB Dubrovnik novi anesteziološki aparat za MR

Opća bolnica Dubrovnik u suradnji s KBC-om Split nabavila je novi aparat za anesteziju koji je namijenjen za obavljanje pretrage magnetska rezonanca. S obzirom da specifičnost dijagnostičke pretrage MR zahtjeva duži vremenski period (20 -60 minuta), u kojem pacijenti moraju mirovati i surađivati s medicinskim osobljem u ležećem položaju, a pogotovo se tiče male djece kojima to iziskuje dodatne napore, da bi se pretraga obavila na adekvatan način. Spomenuti aparat za anesteziju je poseban jer je prilagođen za rad u magnetskom polju.
"Ponosni smo što naše male pacijente, ali i one malo veće, koji, iz specifičnih razloga ne mogu izdržati vrijeme potrebno za obavljanje pretrage magnetnom rezonancom, nećemo morati slati u veće bolničke centre, već  će se to uskoro moći obaviti u našoj bolnici", kazao je ravnatelj OB Dubrovnik Marijo Bekić.