Četvrtak, 14 Rujan 2017 06:50

Odjel za palijativnu skrb: Nova donacija umjetničke slike

Nakon kolektivne donacije slika „Dubrovačke udruge likovnih umjetnika“ i pojedinačne, Katije Đuraš, ovogodišnjim donatorima vrijednih umjetničkih slika Općoj bolnici Dubrovnik pridružio se i dr. sc. Anto Violić.

Gospodin Anto Violić rođen je 1961. u Dubrovniku, gdje se završio osnovnu i srednju školu te pomorski fakultet, a doktorirao je na Pomorskom fakultetu u Rijeci. Slikarstvom se bavi od 16. godine i član je „Dubrovačke udruge likovnih umjetnika“. Dosad je imao nekoliko sudjelovanja u zajedničkim izložbama i dvije samostalne.

Upravo u vrijeme održavanja njegove druge samostalne izložbe „Svijet tišine“ u Palači  Sponza, 08 – 15. 09. 2017., Anto Violić poklonio je Odjelu za palijativnu skrb vrijednu sliku – diptih s motivima otoka našeg Jadrana.
Zahvaljujemo se gospodinu Violiću, a djelatnicima Opće bolnice Dubrovnik preporučamo da posjete navedenu izložbu.