Utorak, 31 Listopad 2017 10:47

120.Kongres poslodavaca u zdravstvu Hrvatske:"Kvalitetan i održiv zdravstveni sustav u Hrvatskoj - realnost ili utopija? "

Udruga poslodavaca u zdravstvu Hrvatske organizirala je svoj jubilarni 120. Kongres poslodavaca u zdravstvu Hrvatske, u Opatiji od 26. do 28. listopada 2017. pod visokim pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović.

Tema ovogodišnjeg Kongresa je: „Kvalitetan i održiv zdravstveni sustav u Hrvatskoj – realnost ili utopija?“ Ovogodišnji 120. Kongres po aktualnosti tema, te nizu zdravstvenih dužnosnika i  udruga poslodavaca u zdravstvu predstavlja najvažniji zdravstveni skup u 2017. godini koji je okupio sve ključne aktere u hrvatskom zdravstvenom sustavu.
U radu Kongresa o aktualnim temama zdravstva aktivno je sudjelovao ravnatelj dubrovačke bolnice, doc.dr.sc. Marijo Bekić sa suradnicima. Docent Bekić održao je izlaganje na temu - " Gdje smo danas i kuda idemo ? - Stanje u Općoj bolnici Dubrovnik ".

Pored ravnatelja i menadžmenta gotovo svih javnih i privatnih zdravstvenih ustanova u Hrvatskoj, svoja predavanja su tradicionalno održali i: ministar zdravstva prof. dr. sc. Milan Kujundžić, s dužnosnicima i predstavnicima Ministarstva zdravstva; ravnatelj Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje mr.sc. Fedor Dorčić sa suradnicima; predsjednica saborskog Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku dr.sc. Ines Strenja Linić; akademik prof.dr.sc. Zvonko Kusić, predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti,  izvršna direktorica Liječničke komore Finske, dr. Kati Myllymaki; potpredsjednik Hrvatskog liječničkog zbora; te mnogobrojni bivši i sadašnji državni dužnosnici, čelnici komora, udruga pacijenata, sindikata, stručnih društava i ostalih organizacija u zdravstvu; kao i predstavnici farmaceutske industrije, IT sektora i medija; uz brojne domaće i međunarodne stručnjake iz različitih područja vezanih uz zdravstveni sustav.