Četvrtak, 23 Studeni 2017 13:12

XIII. Znanstveno - stručni simpozij "Ratna bolnica Vukovar 1991.- dr. Juraj Njavro"

U vukovarskoj bolnici 17. studenoga  održan je Znanstveno - stručni simpozij "Ratna bolnica Vukovar 1991. godine - dr. Juraj Njavro" ", povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Vukovara u organizaciji Udruge hrvatskih liječnika dragovoljaca 1990. - 1991. - županijski ogranak Vukovar te Vukovarske Opće županijske bolnice i bolnice hrvatskih veterana.

Tijekom trajanja skupa održano je niz stručnih predavanja vezano za opće i specijalističke liječničke djelatnosti u vrijeme domovinskog rata u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Na skupu ispred dubrovačke bolnice predavanja su održali  ravnatelj bolnice doc.dr.sc. Marijo Bekić na temu "Rat i medicina" i Igor Borić, dr.med., spec. patološke anatomije i sudske medicine s izlaganjem na temu "Daksa ekshumacija i identifikacija žrtava masovne grobnice iz II. svjetskog rata "