Četvrtak, 22 Ožujak 2018 19:32

Moćnik sv. Antuna Padovanskog u dubrovačkoj bolnici

U utorak 20.ožujka u sklopu duhovnog programa  u bolničkoj kapelici  upriličeno je čašćenje moći sv. Antuna Padovanskog.
Moćnik sv. Antuna Padovanskog stigao je u nedjelju 18. ožujka u župu sv. Mihajla Lapad, gdje je u čast dolaska moći priređena trodnevna duhovna obnova. Moći prvog stupnja (ex massa corporis tj. od samog tijela) župi je u trajno vlasništvo predao o. Egidije Canil, redovnik konventualac, koji već desetljećima prati moćnik sv. Antuna Padovanskog na hodočašćima. Za moći sv. Antuna izrađen je srebrni moćnik s motivima Padove i Dubrovnika, rad akademskog umjetnika prof. Hrvoja Ljubića iz Zagreba.

Mogućnost čašćenja moći uz cjelodnevni duhovni program sa sv. misama oragniziran je u župnoj crkvi, a osim bolnici pohod čašćenja upriličen je i u domovima za umirovljenike.

“Hodočasnički” moćnik ispraćen je iz župe u srijedu, 21. ožujka u jutarnjim satima.