Utorak, 25 Rujan 2018 10:46

Humanitarna akcija Eko taxija za djecu oboljelu od malignih bolesti

Dopis o humanitarnoj akciji Eko taxija  koja ima svrhu  podizanja svijesti o malignim bolestima u dječjoj dobi prenosimo u cijelosti, a potpisuje je Božo Miletić direktor regije Jadran.

Poštovani,
s obzirom da je rujan mjesec podizanja svijesti o malignim bolestima u dječjoj dobi, pripremamo humanitarnu akciju na razini cijele RH, odnosno u svim gradovima u kojima poslujemo (Zagreb i okolica, Split i Dubrovnik). Htjeli bismo u razdoblju posljednjeg tjedna (s mogućnosti prolongacije) svoj djeci koja, na žalost, moraju posjećivati onkološki odjel zbog kemoterapija/zračenja i sl. omogućiti besplatan prijevoz kući taxijem. S obzirom da se radi o djeci, posebno o djeci krhkog zdravlja i imuniteta, htjeli bismo to napraviti preko bolnice na način da nakon svakog takvog „posjeta“ bolnici dijete naravno uz pratnju odrasle osobe, dođe do porte bolnice ili porte odjela te zatraži narudžbu taxija. U tome slučaju djelatnik porte bi naručio taxi u njihovo ime, a mi bi omogućili besplatan prijevoz. Smatramo da bi ovakav način narudžbe taxija bio najbolji iz obzira da se radi o malodobnoj djeci te bi ih na taj način još dodatno zaštitili.