Utorak, 20 Studeni 2018 09:19

140. obljetnica Crvenog križa Dubrovnik

140. obljetnica Crvenog križa Dubrovnik Dulist

U Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku svečano je obilježena velika obljetnica Gradskog društva Crvenog križa Dubrovnik - 140. godina humanitarnog rada, 65. obljetnica dobrovoljnog davanja krvi u Hrvatskoj te 25. obljetnica priznanja Hrvatskog Crvenog križa kao samostalnog nacionalnog društva.

Povodom toga podijeljeno je 12 jubilarnih plaketa i 128 zahvalnica Hrvatskog Crvenog križa.

Jubilarne plakete dobili su: Grad Dubrovnik, Županija dubrovačko-neretvanska, Opća bolnica Dubrovnik - Služba za transfuzijsku medicinu, Dubrovačka biskupija, Vicko Mihaljević, dr.med., prim.mr.sc. Marija Radonić, dr.med., Tripo Rundo, Mladen Kuzmić, dr.med., prim. Vesna Lasica Polanda, dr.med., Miho Katičić, Stanka Kodelli i Pave Ogresta.

U ime djelatnika Službe za transfuzijsku medicinu Opće bolnice Dubrovnik, kao i u ime svih dobitnika plakete, pomoćnik ravnatelja za kvalitetu Stjepan Đuričić, dr.med., se zahvalio Hrvatskom Crvenom križu, kao i Crvenom križu Dubrovnik.

Dulist