Četvrtak, 22 Studeni 2018 08:45

Pismo zahvale djelatnicima Odjela za palijativnu skrb

Pismo zahvale djelatnicima Odjela za palijativnu skrb i našoj bolnici uputio je profesor Petar Perić.

Pismo objavljujemo u cjelosti

Poštovani ravnatelju,

Evo nekoliko riječi o onima koji šire lažne vijesti, koji su zlonamjerni i koji se vesele više tuđoj nesreći nego svojoj sreći.

Podsjećam Vas na vjerovanje nekih naroda da ima zvijeri koje se vrlo malo razlikuju od ljudi – da ih ima koje  (tajno) žive baš kao i ljudi, da ima životinja koje i jesu ljudi... ali ima i ljudi koji su životinje. Slažem se sa kritikama ako su argumentirane, a ne zlonamjerne.

No gosparu ravnatelju Marijo Bekić, želim Vas obavijestiti o nečemu što vi vjerovatni i znate, a to je o Odjelu palijativne skrbi, te o osoblju kao i njegovom voditelju prim. mr. Srećku Ljubičiću, dr.med.

O njima se u ovom Gradu toliko lijepo govori da je to teško sve tu baš izreći i napisati. Imam osjećaj da rijetko u kojem odjelu vlada takva radna atmosfera, dobrote, ljubaznosti, humanosti, profesionalnosti, angažiranosti i sve na zadovoljstvo korisnika usluga Palijativnog odjela.

Poštovani gospodin dr. Srećko Ljubičić  s osobljem Palijativnog odjela čini jednu skladnu cjelinu koje bi poželjele svaka bolnica u našoj lijepoj Hrvatskoj. To ne znači da je u svakom odjelu stanje isto. Imao sam i ja puno ugodnih i nekih sporadično neugodnih doživljaja i bliskih susreta s liječnicima i medicinskim sestrama (nedostatak kulture komuniciranja s pacijentima koji vas ne žele do kraja saslušati, loš tretman i osjećate se kao objekt, niti dobro jutro niti dobar dan, a za osmjeh koji bi trebali uputiti prilikom vizite ili prvog susreta s pacijentom na njemu, nebi trebali škrtariti jer ih osmjeh ništa ne košta, a pacijentima svakako puno znači, on potiče optimizam).

Ovo su samo pojedini slučajevi koji ne govore o općem stanju u Općoj bolnici Dubrovnik koju Vi poštovani ravnatelju uspješno vodite. Govorim za one doktore kojih u svakoj bolnici svakako nažalost ima, a za koje moral i etika su slučajna pojava.

To su oni doktori koji su pogriješili u izboru svoga životnog opredjeljenja – svoga zvanja, te koji su potonuli u moralnu močvaru. To su samo pojedinci u Općoj bolnici, kao što ih ima u svakoj bolnici kao što sam napomenuo.

A ima i onih u velikoj većini u Općoj bolnici Dubrovnik na zadovoljstvo nas pacijenata čiju su se karakteri izbrusili u najčišće kristale, a jedan od takvih je poštovani doktor Srećko Ljubičić.

On Vam je gospodine ravnatelju Marijo Bekić, dobri duh u Vašoj bolnici, koju kako sam napomenuo vrlo uspješno vodite i neka ovaj Grad bude sretan što vas ima. On doktor Ljubičić i Vi na prvom mjestu sjajite najljepšim sjajem koji je moguć.

Vi na svoj način kao ravnatelj, a doktor Ljubičić na svoj kao voditelj Palijativnog odjela.

P.S.

Nisu Hrvati loši gospodine ravnatelju, osim što bi ih trebalo cijepiti od jala, zavisti i zloće.

s mojim iskrenim poštovanjem,

Profesor Petar Perić