Četvrtak, 28 Studeni 2019 13:04

Priznanje kvalitete rada u OB Dubrovnik

USPOSTAVA OBAVEZNOG SUSTAVA KVALITETE  U OB DUBROVNIK

Dana 21.11.2019. godine u Ministarstvu zdravstva Republike Hrvatske Opća bolnica Dubrovnik je dobila Potvrdu  za uspostavu obaveznog sustava kvalitete uz 96% ispunjenih standarda odnosno ostvarenih 402 od 440 mogućih bodova.

Potvrdu su u ime OB Dubrovnik preuzeli pomoćnik ravnatelja za kvalitetu Stjepan Đuričić dr.med.spec, infektolog i voditelj Odjela za kvalitetu, edukaciju, suzbijanje bolničkih infekcija i vanjske pacijente Niko Car mag.med.techn.
Postignuti rezultat prikupljen vanjskom procjenom predstavljen predstavnicima Svjetske banke 26.09.2019, a rezultat je službeno prihvaćen od Svjetske banke 31.10.2019. pri čemu je Opća bolnica Dubrovnik u potpunosti uspostavila sustav obaveznih standarda kvalitete zdravstvene zaštite . Uspostavljen sustav obaveznih standarda kvalitete zdravstvene zaštite predstavlja međukorak prema akreditaciji bolnice i stalnom unapređenju kvalitete zdravstvene zaštite prema novom Pravilniku o akreditacijskim standardima kvalitete za bolničke zdravstvene ustanove.

Potvrda

RODILIŠTE – PRIJATELJ DJECE OB DUBROVNIK

Dana 27.11.2019. u Ministarstvu zdravstva Republike Hrvatske ravnatelj OB Dubrovnik doc.prim.dr.sc Marijo Bekić, dr.med. primio je priznanje  "Rodilište - prijatelj djece" za rodilište u OB Dubrovnik.

Sukladno kriterijima globalne inicijative za promicanje i podršku dojenja "Baby - Friendly Hospital Initiative" koju su pokrenuli Svjetska zdravstvena organizacija i UNICEF 1991. god. Ministarstvo zdravstva Republike Hrvatske i Ured UNICEF-a za Hrvatsku obnovili su naziv Rodilište - prijatelj djece za rodilište OB Dubrovnik i rodilište DZ Metković, u znak priznanja za učinjene napore i postignute rezultate u humanizaciji odnosa prema majci i djetetu, poticanju dojenja i kvalitetnoga ranog odnosa između roditelja i djece.

Priznanje