Subota, 01 Veljača 2020 19:14

Sastanak u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije

Dana 20. siječnja 2020. u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije održan je sastanak na kojem su sudjelovali doc. prim. dr. sc. Marijo Bekić, dr. med. i Ines Previšić.

Tema sastanka je prekogranična suradnja Interreg – IPA CBC Croatia-Bosia and Herzegovina-Montenegro i projekt pod nazivom TELE.doc - Innovative Trauma and Injury Management Practices for Improved Patient Care in Cross Border Area čije se potpisivanje ugovora očekuje u ožujku 2020.

Zajedno s ostalim članovima projektnog tima kojeg čine Opća bolnica Kotor, Opština Kotor i Kantonalna bolnica dr. Safet Mujić Mostar raspravljalo se o optimizaciji projektnog prijedloga te o proračunu svakog od projektnih partnera.

Uz opremu koja se planira nabaviti za traumatološke pacijente, cilj projekta je poboljšan način komunikacije liječnika putem telemedicine s ciljem bolje prekogranične koordinacije i brige oko pacijenata te poboljšanja suradnje.