Subota, 26 Studeni 2016 17:13

Dr. sc. Antonija Perović, specijalist med. biokemije
antonijak@bolnica-du.hr
GLAVNI MED. LAB. INŽENJER
Domagoj Kavain, bacc. med. lab. dijagnostike
domagojk@bolnica-du.hr
SPECIJALISTI MEDICINSKE BIOKEMIJE
Dr. sc. Antonija Perović, specijalist med. biokemije
Ojdana Đurović, specijalist med. biokemije
Diana Ljubimir, specijalist med. biokemije
Marina Njire Bratičević, specijalist med. biokemije i lab. med.
Maja Dolčić, specijalist med. biokemije i lab. med.
Ana Stanić, specijalist med. biokemije i lab. med.
Administracija +385 (020) 431-639
Biokemija +385 (020) 431-637
Hematologija +385 (020) 431-640

INFORMACIJE: radnim danom od 10:00 do 12:00 na telefon +385 (020) 431-639.
PRIJEM PACIJENATA:
radnim danom od 07:30 do 09:30.
Nije potrebno prethodno naručivanje za pretrage koje se rade u Odjelu za laboratorijsku dijagnostiku Opće bolnice Dubrovnik.
PREUZIMANJE NALAZA:
radnim danom od 10:00 do 12:00.
PRIJEM HITNIH UZORAKA:
od 00:00 do 24:00.

UKRATKO O ODJELU
Odjel za laboratorijsku dijagnostiku organizacijska je jedinica Opće bolnice Dubrovnik sa osnovnom djelatnošću medicinsko laboratorijske dijagnostike iz područja opće i specijalističke medicinske biokemije, laboratorijske hematologije i imunologije te analitičke toksikologije.
Laboratorijski program obuhvaća širok spektar pretraga u krvi, likvoru, mokraći, stolici i punktatima koje se izrađuju suvremenim metodama i tehnologijama u skladu sa zahtjevima dobre laboratorijske prakse. Informatizacija putem bolničkog (BIS) i laboratorijskog (LIS) informatičkog sustava unapređuje organizaciju laboratorijskog rada. Pouzdanost dijagnostičkih usluga osigurava se provođenjem svakodnevne unutarnje kontrole kvalitete rada te sudjelovanjem u nacionalnom i međunarodnom programu kontrole kvalitete rada. Odjel za laboratorijsku dijagnostiku kroz dugogodišnji rad razvija sustav upravljanja kvalitetom sukladno odredbama norme HRN EN ISO 15189.
Uz temeljni stručni rad, Odjel za laboratorijsku dijagnostiku sudjeluje u edukaciji svih profila laboratorijskog osoblja što uključuje laboratorijske tehničare, prvostupnike medicinsko-laboratorijske dijagnostike, magistre medicinske biokemije i specijalizante medicinske biokemije i laboratorijske medicine.