Nedjelja, 27 Studeni 2016 18:43

PRIZNANJA DARIVATELJIMA KRVI

Njih treba čuvati k’o kap vode na dlanu. Dobrovoljni darivatelji krvi u subotu navečer 29.10.2016. dobili su priznanja za svoj plemeniti čin.

U ime Opće bolnice Dubrovnik i odjela za transfuzijsku medicinu Vesna Polanda-Lasica, šefica odjela, je svim nazočnim čestitala Dan davatelja krvi te naglasila ulogu svog odjela u procesu darivanja krvi.

Transfuzijski djelatnici su ustvari bili samo karika između vas zdravih osoba i darivatelja krvi te onih kojima je potrebna pomoć. Dubrovnik je pored Osijeka, Zagreba, Rijeke i Splita dobio dozvolu za vršenje kolekcije doza krvi i proizvodnju krvnih pripravaka. To je veliki uspjeh za odjel, za Opću bolnicu, grad Dubrovnik i cijelu Županiju. U tom uspjehu baza ste bili upravo vi darivatelji krvi. Vi ste dragocjeno bogatstvo – rekla je Polanda-Lasica, te se zahvalila svim anonimnim darivateljima krvi.