Utorak, 13 Rujan 2016 11:42

Fizikalna medicina i rehabilitacija

Voditelj odjela
Margareta Pitlović Bačić, dr. med. specijalist fizikalne medicine i rehabilitacije
margaretap@bolnica-du.hr

Glavni fizioterapeut
Mirsad Džanović, bacc. fizioterapije
mirsadd@bolnica-du.hr

Specijalizanti
Anamarija Cvitanović, dr. med. specijalizant fizikalne medicine i rehabilitacije
Mirna Rozić, dr. med. specijalizant fizikalne medicine i rehabilitacije

Fizioterapeuti

Administratori
Marina Dobrašin, admin.
Ivana Majstorović, admin.

Odjel za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju je organiziran u više radilišta prema specifičnostima provođenja rehabilitacije.
Nalazi se u prizemlju objekta E.
Na Odjelu su specijalističke ambulante u kojima rade specijalisti fizikalne i rehabilitacijske medicine.
Provodi se UZV dijagnostika lokomotornog sustava.
Neurorazvojna ambulanta radi tri puta tjedno. U neurorazvojnoj ambulanti preglede i procjenu neurorizične djece i djece s neurorazvojnim odstupanjima provode fizijatrice educirane u Vojta dijagnostici i Bobath konceptu.
Neurorazvojnu terapiju provode tri više fizioterapeutice, educirane u provođenju NRT po Bobath konceptu.
U suradnji s ginekološkim odjelom provodi se  tečaj  priprema trudnica za porod, a na odjelu se educira rodilje "baby handlingu".
Provodi se kineziterapija skolioza po Schroth metodi u dvorani posebno opremljenoj za kineziterapiju skolioza.
Kardiološka rehabilitacija provodi se pod nadzorom educiranih fizioterapeuta u suradnji s Odjelom za kardiologiju.
Za rehabilitaciju pacijenata s inkontinencijom uz medicinske vježbe i edukaciju bolesnika koristimo i stolicu za magnetnu stimulaciju mišića zdjeličnog dna.
Neurološka rehabilitacija provodi se individualnom medicinskom  gimnastikom, a velika nam je pomoć sprava za vježbanje " Thera Vital".
Fizioterapeuti rade u dvije smjene, izmjenjujući se s radom na ostalim bolničkim odjelima, gdje provode kineziterapiju ležećih bolesnika, posebno ortopedsko-traumatoloških, neuroloških i kirurških bolesnika.
Odjel je opremljen dvoranom za kineziterapiju, aparatima za elektroterapiju, terapijskim ultrazvukom, laserom, magnetom, udarnim valom, stolom za trakciju kralježnice, stolom za rehabilitaciju šake i Thera Vitalom.

Kontakt: +385 (0)20 431-776