Svibanj 2022 – Dnevna bolnica spremna za prihvat pacijenata

Projekt „Dnevna bolnica u Dubrovniku i Metkoviću je pred svojim završetkom. Ovim projektom građani Metkovića i okolice će dobiti adekvatnu zdravstvenu skrb za koju su dosada morali odlaziti u Opću bolnicu Dubrovnik.

U Metkoviću će raditi liječnici iz Opće bolnice Dubrovnik, a omogućit će se specijalistički pregledi iz područja interne medicine, ginekologije, kirurgije, psihijatrije i pedijatrije.

Građevinski radovi na staroj zgradi suda su dovršeni, instalirana je potrebna medicinska oprema dok je u tijeku nabavka dijela namještaja.

Riječ je o investiciji vrijednoj oko 16,2 milijuna kuna, koja obuhvaća rekonstrukciju i dogradnju zgrade bivšeg Općinskog suda u dnevnu bolnicu Metković. Statusno, dnevna bolnica će biti u sastavu Opće bolnice Dubrovnik, odnosno djelovat će kao njezina podružnica.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije i ukupne je vrijednosti 50 milijuna kuna, a osim investicije u Metkoviću tim sredstvima se uređuje i dnevna bolnica u Dubrovniku.

Izvor:
www.dubrovacki.slobodnadalmacija.hr