Rezultati izbora za zastupnike u Skupštini Hrvatske liječničke komore

Središnje izborno povjerenstvo HLK-a na sjednici održanoj 27. svibnja 2024. utvrdilo je
konačne rezultati izbora za zastupnike u Skupštini Hrvatske liječničke komore odnosno za članove županijskih povjerenstava ..

III. DUBROVAČKO-NERETVANSKA ŽUPANIJA:

1. BEKIĆ MARIJO, Ortopedija i traumatologija, Opća bolnica Dubrovnik 35 glasova
2. STOJANOVIĆ IVICA, Opća kirurgija, Opća bolnica Dubrovnik 11 glasova

Budući da je u mandatu ravnatelja zdravstvene ustanove kojoj je osnivač Republika Hrvatska, a to je Opća bolnica Dubrovnik, izv. prof. prim. dr. sc. Marijo Bekić, dr. med. ne može biti predsjednik niti zamjenik predsjednika Županijskog povjerenstva već samo član istog.

Nakon konstituiranja tijela Komore prof. Marijo Bekić postaje zastupnik u Skupštini HLK i član Županijskog povjerenstva te član Bolničkog povjerenstva HLK.

Novi predsjednik Povjerenstva HLK Dubrovačko-neretvanske županije, umjesto dosadašnjeg prim. Srećka Ljubičića, bit će dr. Ivica Stojanović, koji uz zastupnika u Skupštini Komore po toj funkciji postaje i član Vijeća HLK.

Doc. dr. sc. Krešimir Luetić, prema konačnim rezultatima izbora, drugi je put izabran na mjesto predsjednika Hrvatske liječničke komore, a Vikica Krolo izabrana je za zamjenicu predsjednika.

Čestitamo našim izabranim zastupnicima u Skupštini Komore te čelnicima HLK i našeg županijskog povjerenstva. Želimo im puno uspjeha u radu, na dobrobit nas liječnika i korist naših pacijenata.