Viši stručni savjetnik za nabavu i EU fondove i projekte Luce Pećar dipl. oec. +385 (0)20 431-740 nabava@bolnica-du.hr
Viši stručni savjetnik za nabavu i EU fondove i projekte Vanja Barbir mag. oec. +385 (0)20 431-610 nabava@bolnica-du.hr
Viši stručni savjetnik za nabavu i EU fondove i projekte Ružica Bačić mag. oec. +385 (0)20 431-552 nabava@bolnica-du.hr
Voditelj centralnog skladišta Marko Lipotić +385 (0)20 431-678 skladište@bolnica.hr

Zadatak Odjela za nabavu je provođenje postupaka nabave roba, radova i usluga sukladno važećim zakonskim i podzakonskim propisima, naručivanje potrebnih roba, radova i usluga, izrada planova nabave i svih kasnijih izmjena istog, praćenje novčanih i dijela materijalnih donacija (osim donacija lijekova i medicinskog potrošnog materijala), te praćenje realizacije planova decentraliziranih sredstava.

Kroz Odjel nabave i Centralno skladište se vrši redovita opskrba bolnice tehničkim materijalom, rezervnim dijelovima, posteljnim rubljem i radnom odjećom, gorivom, medicinskim plinovima, potrošnim uredskim materijalom, sredstvima i priborom za čišćenje i održavanje, a kroz navedeni Odjel i skladište se zaprima i medicinska i nemedicinska oprema.

Nabava obuhvaća sljedeće poslovne procese:

• Evidenciju: vođenje podataka o nabavi, cijenama, zalihama, potrošnji, dobavljačima.
  • Istraživanje: analizu potreba krajnjih korisnika, analizu tržišta, analizu troškova, razvijanje alternativnih materijala i izvora nabave.
  • Nabavljanje: terminiranje nabavki, provođenje postupaka nabave sukladno zakonskim i podzakonskim propisima, zaključivanje ugovora o nabavi, ispostavljanje narudžbi, praćenje tijeka isporuke, kontrola prijema materijala koji se zaprima kroz Centralno skladište.
  • Rukovođenje materijalima: održavanje minimalnih (optimalnih) zaliha, doprema, skladištenje, davanje materijala na uporabu.

Kao dinamičan proces i važan segment poslovnog odlučivanja, Nabava osim ulaganja novčanih sredstava, traži vrijeme, stručnost, te konstantnu edukaciju i usavršavanje u području javne nabave.