VODITELJ ODJELA Prim. mr. sc. Žarko Vrbica dr. med. specijalist opće interne medicine, subspec. pulmologije zarkov@bolnica-du.hr
GLAVNA SESTRA Blaženka Baće bacc. med. techn. blazenkam@bolnica-du.hr

Ivana Dujmović dr. med. specijalist opće interne medicine, subspec. pulmologije
Vesna Vladić-Carević dr. med. specijalist opće interne medicine, subspec. pulmologije
Katarina Hađija-Marković dr. med. specijalizant pulmologije
Antonia Petrović dr. med. specijalizant pulmologije

Odjel za pulmologiju i imunologiju je smješten na trećem katu objekta “D”. Na odjelu se liječe i dijagnostički obrađuju bolesnici s plućnim i imunološkim bolestima. U polikliničkom dijelu koji se nalazi u prizemlju obavlja se dijagnostička obrada u pulmološkoj, imunološkoj, reumatološkoj i alergološkoj ambulanti te endoskopija. Od dijagnostičke obrade rade se spirometrija, difuzijski kapacitet za CO, alergološko testiranje, bronhoskopija i ultrazvuk prsišta te pleuralna punkcija. Dio bolesnika obrađuje se i liječi u dnevnoj bolnici, koja radi u sklopu odjela, osim dijagnostičke obrade u njoj se primjenjuju i terapijski postupci, dominantno moderno biološko liječenje imunoloških bolesnika.