U Općoj bolnici Dubrovnik su zbog izmijenjenih uvjeta rada, koji je uzrokovan nedostatkom liječnika specijalista imunologije, pacijentima dostupni pregledi liječnika specijalista imunologije jedanput mjesečno (dva dana), u terminima će se prvom redu kontrolirati bolesnici koji putem dnevne bolnice i preko Povjerenstva za lijekove primaju terapiju za imunološke bolesti kao i bolesnici s akutnim pogoršanjima koji su zbrinjavani bolnički ili u hitnoj službi.

Svim ostalim pacijentima je omogućen pregled imunologa u Kliničkom bolničkom centru Split uz pokrivene putne troškove od strane Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Ukoliko liječnik obiteljske medicine procjeni kako pacijent s imunološkom bolesti ne može otići na pregled u Klinički bolnički centar Split, a nije za obradu u hitnoj službi, postoji mogućnost da se za nekoliko bolesnika dogovori pregled u OB Dubrovnik, kad se obrade naprijed navedeni bolesnici. Za te slučajeve se preporuča da liječnici obiteljske medicine kontaktiraju Odjel za pulmologiju i imunologiju na broj telefona 020/431-692 ili 020/431 -881 tijekom redovnog radnog vremena.

Zahvaljujemo na razumijevanju.